Kars Yağlı Lor Peyniri 1 KĞ
Kars Yağlı Lor Peyniri 1 KĞ

Kars Yağlı Lor Peyniri 1 KĞ

Fiyat : ₺175,00(KDV Dahil)
:

Ürünleri̇mi̇z her bi̇ri̇ ayri ayri özel ambalaj ve paketlemeyle müşteri̇leri̇mi̇ze kargo esnasinda herhangi̇ bi̇r bozulma ve defarmasyona uğramayacak şeki̇lde pakaetleni̇r.tüm ürünleri̇mi̇z %100 i̇ade garanti̇li̇dir.

 

Lor Peyni̇ri̇ Nedi̇r?

 

Genellikle inek sütünden elde edilen lor, peynir üretilirken ortaya çıkan peynir altı suyunun kazanda ısıtılarak pıhtılaştırılması ile imal edilmektedir. Ardından oluşan pıhtılar, bez yardımı ile süzülmektedir. Lor peyniri, özellikle kaşar peyniri yapımında ortaya çıkan peynir altı suyundan üretilmektedir. Sebebi ise kaşar yaparken haşlama sırasında peynir altı suyuna bir miktar süt yağı da geçmektedir. Lor peyniri ürünlerinin tuzlu veya tuzsuz olmak üzere iki çeşidi bulunmaktadır. Besin değeri oldukça yüksek olan lor peyniri, içerdiği mineraller ve vitaminler sayesinde insan vücudu için birçok fayda sağlamaktadır.

 

 

Lor Peyni̇ri̇ Nasil Saklanmalidir?

 

  • Lor peynirinin kurumasını engellemek ve bozulmamasını sağlamak için çok önemli konu saklama yöntemidir. Bunu yapmak için yapılması gerekli olan kapaklı bir cam kasede yahut kavanozun içerisinde buzdolabı içerisinde muhafaza etmektir. Bunu iki biçimde yapabiliriz. Birincisi lor peynirini aldığımız gibi kavanozda saklamak, ikincisi ise içine sızma zeytinyağı eklemek suretiyle kahvaltılarda kullanmak üzere ağzı kapalı cam kaselerde saklamaktır. Bu biçimde saklanan lor peyniri  havayla temas etmediği için kurumaz ve tazeliğini muhafaza eder. Buzdolabı içinde en soğuk parça olması nedeni ile en üst rafta saklanmalıdır.

 

  • Lor peyniri saklama koşullarına münasip saklanmaz ise kurur ve tadı ekşimtrak bir hal alır. Bu haliyle de kullanılamaz ve lor peyniri sağlıksız bir duruma gelir.

 

 

Lor Peyni̇ri̇ Faydalari

 

  • İçeriğinde yüksek oranda mineral ve vitamin barındıran lor peyniri, bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudun daha dirençli olmasını sağlamaktadır.
  • Diğer süt ürünleri gibi kalsiyum deposu olan lor, kemik gelişiminde önemli bir rol oynamaktadır. Aynı zamanda lor peyniri, ilerleyen yaşlarda ortaya çıkabilecek çeşitli kemik hastalıklarının tedavisinde de kullanılabilmektedir.
  • Lor peyniri, inek sütünün suyundan elde edilmesine rağmen antijenik proteinleri barındırmamaktadır.
  • Güçlü bir antioksidan kaynağı olması sebebiyle vücudu kanser gibi hastalıklara karşı korumaktadır.
  • Lor peyniri, yüksek bir biyolojik değere sahiptir. Sebebi ise içeriğinde serum protein barındırmasıdır. Serum protein tüm vücut ve kas proteinlerinin daha fazla sentezlenmesini sağlıyor. Bu sebeple aşırı egzersiz sonucu ortaya çıkabilen kas sakatlanmalarında iyileştirici bir etkiye sahiptir. Bu sebeple vücut geliştirme sporu ile ilgilenen kişiler tarafından sıklıkla tüketilmektedir.
  • Oldukça besleyici ve doyurucu olan lor peyniri, diyet yapan kişilerin de bir numaralı tercihi olmaktadır.

  

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR