Kars Orğanik Dağ Balı 500 GR
Kars Orğanik Dağ Balı 500 GR

Kars Orğanik Dağ Balı 500 GR

Fiyat : ₺225,00(KDV Dahil)
:

Ürünleri̇mi̇z her bi̇ri̇ ayri ayri özel ambalaj ve paketlemeyle müşteri̇leri̇mi̇ze kargo esnasinda herhangi̇ bi̇r bozulma ve defarmasyona uğramayacak şeki̇lde pakaetleni̇r.tüm ürünleri̇mi̇z %100 i̇ade garanti̇li̇r.

 

 

   Kars Orğani̇k Dağ Bali Nedi̇r?

 

  • Doğu Anadolu'nun en bakir yaylarına çıkarılan kovanların balıdır. 2000 m rakımdaki çiçeklerden elde edilen kahvaltıda tercih edebileceğiniz balımızdır. Tamamen saf ve doğal olup, güvenle tüketeceğiniz bir bal çeşididir. 
  • Dağ balı, arıların doğal ortamda insan faktörü olmadan dağ çevresinde ürettiği ballardır. Dağ ve çevresinde bulunan çiçeklerden üretildiği için balın tadı diğer ballar gibi olmaz çok daha kaliteli bir bal üretimi gerçekleşir. Ayrıca dağ balında insan katkısı olmadığı için ballar %100 sıfır şeker olarak üretilmektedir ve kalitesini de bu sağlamaktadır.

Doğu Anadolu’nun 2000 metre rakımlı yayla ve dağlarında üretildiği için orada bulunan çiçekler diğer yerlerle aynı olmamaktadır. Ayrıca belirli çiçekler yerine binlerce çiçeği kullanan arılar balın kalitesini arttırmakta ve tamamen özgün bir tat oluşturmaktadır. Tamamen saf ve doğal olan bu balın toplanması oldukça zordur. Ne kadar yüksek yerlerde bulunan bir balsa tadı da bir o kadar güzel olacaktır

Dağ balları üretildikleri yerler dolayısıyla çevre kirliliğinden uzak doğal su kaynaklarına yakın yerlerde oldukları için eşsiz kaliteye sahip olabilmektedir. Diğer ballar gibi belirli, tekdüze çiçeklerden oluşan sabit tatlarda balların aksine dağ yamaçlarında ve yaylarda bulunan binlerce çiçek ve yabani çiçeklerden oluşur.  Tamamen saf ve doğal olmasından dolayı rahatlıkla tüketebilirsiniz.

 

        Kars Orğani̇k Dağ Bali Faydalari

 

  • Doğal bir şeker olan süzme çiçek balı, yiyeceklere ve içeceklere eklendiğinde işlem görmüş şeker gibi kandaki şeker oranını arttırmaz.
  • Bal, düzenli tüketildiğinde vücudun zararlı hücrelerden arınmasını sağlayarak kansere zemin hazırlayan sağlık sorunlarını ortadan kaldırır.
  • Sindirim sistemi için mucizevi bir gıda maddesi olan süzme çiçek balını ılık suya ekleyerek tükettiğinizde midenizi arındırarak bağırsaklarda toksin birikmesinin önüne geçmektedir.
  • Eklemlerde veya kemiklerde meydana gelen kireçlenme ya da iltihaplanma gibi sağlık sorunlarının önüne geçmenizi sağlar.
  • Bir bardak ılık suya atacağınız bir miktar süzme çiçek balı ile vücudunuzdaki kötü kolesterolü düşürebilirsiniz. Aynı zamanda damar tıkanıklığının da önüne geçerek kalp hastalıkları yaşama riskinizi en aza indirir.
  • Antibiyotik özelliğe sahip olan süzme çiçek balı, bağışıklık sisteminizin de güçlenmesini sağlamaktadır.
  • Süzme çiçek balı, cildinizde oluşan deformeleri gidererek cilt sağlığınızı da koruyan bir gıda maddesidir.
  •  

     Kars Orğani̇k Dağ Bali Nasil Saklanmalidir?

 

Balın doğal özelliklerini kaybetmemesi için ısı ve ışıktan uzak olan yerlerde saklanması gerekmektedir. Uzun süre ısıya maruz kalan balların renginde kararmalar ve kimyasal yapısında değişimler gözlenmektedir. Ayrıca 10-15 derece arasında muhafaza edilen, buzdolabında tutulan ya da sık sık ısı değişimlerine maruz kalan ballarda kristalleşme de görülebilmektedir. Bu sebeple ideal bal saklama sıcaklığı 18-24 derece arasıdır. Önemli olan bir diğer nokta ise balın kapalı olarak muhafaza edilmesidir. Aksi takdirde bal ortamdaki kokuları ve nemi emebilmektedir.

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR