Kars Karakovan Petek Balı 1.700 KĞ
Kars Karakovan Petek Balı 1.700 KĞ

Kars Karakovan Petek Balı 1.700 KĞ

Fiyat : ₺510,00(KDV Dahil)
:

Ürünleri̇mi̇z her bi̇ri̇ ayri ayri özel ambalaj ve paketlemeyle müşteri̇leri̇mi̇ze  kargo esnasinda herhangi̇ bi̇r bozulma ve defarmasyona uğramayacak şeki̇lde pakaetleni̇r.tüm ürünleri̇mi̇z %100 i̇ade garanti̇li̇r.

 

Petek Balın Saklanma Koşulları

 

  • Petek bal güneş ışığından korunması gerekirken soğuk ve nemli ortamlarda da bulundurulmamalıdır.
  • Yeterli oda sıcaklığında saklanmalıdır.
  • Petek balı saklarken saklandığı kabın ağzı açık kalmamalı ve sıkı sıkı kapatılmalıdır. Hava almayacak şekilde muhafaza edilmelidir.
  • Balı kullanırken bala metal kaşık değdirilmemeli tahta kaşık kullanılmalıdır.
  • Petek balını kullanacağımız miktarda ölçülü şekilde kaplarda muhafaza etmek balın ömrünü ve kalitesini arttırır.

 

Karakovan Balı Nedir Ve Faydaları

 

  • Bal türleri içinde özel bir yere sahip olan karakovan balını farklı kılan şey, üretim biçimi. Karakavon balının üretiminde insan müdahalesi son derece azdır Ürünün ortaya çıkışına kadar geçen sürecin çoğunda başrol, arılara ait.
  • Diğer bal türlerinin aksine, karakovan balının üretiminde arıya petek verilmez. Mum kullanılmayan bu üretim biçiminde, hazırlanan kovanların içine oğul yerleştirilir ve arılar, petek dahil her şeyi, ışıksız bir ortamda kendileri yapar. Üretim yerleri otoyollarından ve tarım arazilerinden uzaktadır. Bu sayede zararlı kimyevi maddeler ve kirleticiler, bala ulaşamaz. Zengin çiçek florasına sahip bölgelerde üretilen karakovan balının kalite seviyesi yüksektir.

 

  • Karakovan balı antiseptik özelliğe sahiptir. Bu sayede zararlı mikroorganizmalarla mücadelede başarıyla görev alabilir. Hastane enfeksiyonu olarak da bilinen stafilokok enfeksiyonuna neden olan metisilin dirençli Stafilokok Aureus (MRSA) isimli bakterinin karakovan balına karşı direnç gösteremediği tespit edilmiştir. Antiseptik özelliğiyle karakovan balı, dizanteri ve tifo bakterilerine karşı da başarıyla mücadele verir.
  • Karakovan Balı şeker içermez. Bu onu, daha geniş bir kitle tarafından güvenle tüketilebilir hale getirmektedir. Yapımından tamamen arılar sorumlu olduğu için ayrıca, organik niteliği taşır.
  • Bağışıklık sistemini güçlendiren karakovan balı, balgam söktürür, öksürüğü keser. Yüksek antioksidan seviyesiyle kalp ve damar hastalıklarına karşı koruma sağlar. Karakovan balı ayrıca, hepatit B, hepatit C ve sarılık tedavisinde de yardımcı araç olarak kullanılabilir.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR