Kars Eritilmiş Yağ (Sade Yağ )1 KĞ
Kars Eritilmiş Yağ (Sade Yağ )1 KĞ

Kars Eritilmiş Yağ (Sade Yağ )1 KĞ

Fiyat : ₺420,00(KDV Dahil)
:

Ürünleri̇mi̇z her bi̇ri̇ ayri ayri özel ambalaj ve paketlemeyle müşteri̇leri̇mi̇ze vakumlanarak kargo esnasinda herhangi̇ bi̇r bozulma ve defarmasyona uğramayacak şeki̇lde pakaetleni̇r.tüm ürünleri̇mi̇z %100 i̇ade garanti̇li̇dir.

 

 

Eri̇ti̇lmi̇ş Yağ (Saf Yağ) Nedi̇r?

 

  • Tereyağından saf yağ yapılması işlemine sarıyağ adı veriliyor. Tereyağı özünde son derece faydalı bir yağdır. Tereyağının İçinde potasyum ve vitaminler vardır ve zihin fonksiyonları, beyin sağlığı açısından son derece faydalıdır.
  • Sarıyağ  ilk bakışta tereyağı temizlemekten başka bir şey değildir. Ancak biraz daha derinlere bakarsanız, sağlıklı, besleyici zengin bir yiyecek bulacaksınız. Temizlenmiş tereyağına “çekilmiş tereyag” da denir

 

  • Sarıyağ, Hint ve diğer Güneydoğu Asya kültürlerinde yalnızca gıda olarak değil tıpta da kullanılmaktadır. Özellikle Ayurveda tıbbında detoksların bir parçasıdır

 

 

Eri̇ti̇lmi̇ş Yağ (Saf Yağ) Nasil Saklanmalidir?

 

Süt yağ, süt katıları ve sudan oluşur. sarıyağ  işlemi saf tereyağını (yağ) bırakarak, tüm su ve süt katılarını uzaklaştırma işlemidir. Laktoz hoşgörüsüzlüğü olanlar için sindirimi kolaylaştırır. Ayrıca sarıyağı  buzdolabında tutmanız gerekmez.Oda sıcaklığında bekletilebilir isterseniz dolabada koyulabilr.

 

 

Eri̇ti̇lmi̇ş Yağ (Saf Yağ) Faydalari

 

Sarıyağ, Omega 3 ve Omega 9 esansiyel yağ asitleri gibi doymamış ve doymuş kısa, orta ve uzun zincirli yağ asitleri içerir. Ayrıca birçok mineral, antioksidan, vitamin (A, D, E ve K) içerir. Kullanılan tereyağı, yüksek kaliteli, otlak ve çimle beslenen inek sütünden elde edilmişse, bağışıklık işlevini artıracak CLA (Konjuge Linoleik Asit) içerecektir. Kısa zincirli yağ asitleri ayrıca vücut tarafından daha kolay metabolize edilirler. Sindirim (kabızlık dahil) yanı sıra cilt, gözler, beyin, dengeleyici hormonlar ve daha fazlası için de yardımcı olabilir.

 

 

Eri̇ti̇lmi̇ş Yağ (Saf Yağ) Nasil Yapilir?  

 

  • Tereyağını dibi kalın bir sos tenceresine alın (az miktar için sos tenceresi yeterli)
  • Yağı orta ateşte eritin, kaynayıp köpüklenmesini izleyin.
  • Köpüklenmeye başlayınca ocağın altını kısın ve üzerine çıkan köpükleri bir kevgir yardımıyla toplamaya başlayın.
  • Köpüklenme minimuma ininceye kadar bu işleme devam edin.
  • Ocağın altını kapatın yağı bir süre dinlendirin (bu kalan tortuların dibe çökmesini sağlayacak)
  • Yağın üzerinde saf sarı bir renk kalınca dibindeki tortulara dikkat ederek ısıya dayanıklı bir kaba süzün.
  • Kavanozladığınız yağı donduktan sonra istediğiniz gibi kullanın.

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR