Kars Çeçil Peyniri 500 GR
Kars Çeçil Peyniri 500 GR

Kars Çeçil Peyniri 500 GR

Fiyat : ₺100,00(KDV Dahil)
:

 

    Ürünleri̇mi̇z her bi̇ri̇ ayri ayri özel ambalaj ve paketlemeyle müşteri̇leri̇mi̇ze vakumlanarak kargo esnasinda herhangi̇ bi̇r bozulma ve defarmasyona uğramayacak şeki̇lde pakaetleni̇r.tüm ürünleri̇mi̇z %100 i̇ade garanti̇li̇r.

 

       KARS ÇEÇİL PEYNİRİ NEDİR?

 Türk mutfağı, peynir çeşitliliği açısından oldukça zengin bir mutfak kültürüne sahiptir. Kahvaltı sofralarının vazgeçilmez lezzetlerinden olan çeçil  peynir,  Türkiye’de hayvancılığın yaygın olduğu bölgelerinde üretilen farklı aromalara sahip yöresel peynir çeşitlerinden olan kars çeçil peyniri, tüm dünyada tüketilen ürünlerin başında gelmektedir. Beyaz peynir ve kaşar peyniri kadar Kars, Ardahan,  ve Iğdır gibi bölgelerde yaygın olarak üretilen çeçil peyniri, sıklıkla tüketilen peynir çeşitlerinin başında gelmektedir. ‘. Çeçil peyniri, tel tel ayrılan bir yapıya sahip olması sebebiyle kimi bölgelerde tel peynir olarak da anılmaktadır.

      

 

     Çeçil Peyniri Nasıl Saklanır?

 

Diğer peynir çeşitlerine göre daha tuzlu olan çeçil peyniri, diğer peynirlere oranla daha uzun süre bozulmadan saklanabilir. Çeçil peynirini saklama kabında ya da ambalajı içerisinde hava almayacak bir şekilde buzdolabında sağlıklı ve güvenli bir şekilde muhafaza edebilirsiniz. Derin dondurucu da saklanmaması önerilen çeçil peynirini, buzdolabınızın sebze bölümünde saklayabilirsiniz.

 

    Çeçil Peynirinin Faydaları Nelerdir?

 

Tüm süt ürünleri gibi çeçil peyniri de yüksek besin değeri sayesinde insan vücudu için birçok fayda sağlamaktadır. Çeçil peyniri, içeriğinde yüksek oranda bulunan vitaminler ve mineraller sebebiyle insan vücudu için tam bir şifa deposudur. Çeçil peynirinin faydalarını sizler için derledik.

  • Çeçil peyniri içeriğinde yüksek oranda potasyum barındırması sebebiyle kemik gelişimine katkı sağlayarak ilerleyen yaşlarda ortaya çıkması muhtemel kemik erimesi gibi hastalıkların tedavi edilmesinde önemli bir yere sahiptir.

  • Hafif küflendirilerek tüketilen çeçil peyniri ürünleri, insan vücudunda penisilin görevi gördüğü ve birçok hastalığın tedavisinde kullanıldığı bilinmektedir.

  • Çeçil peyniri, fosfor kaynağı olarak da bilinmektedir. İçeriğinde yüksek oranda bulunan fosfor sayesinde enerji vermesinin yanı sıra sindirime de yardımcı olan bir gıda maddesidir.

  • İçerdiği protein sebebiyle diş sağlığını da iyileştiren çeçil peyniri, yapılış biçimine göre laktoz içermemektedir.

Yukarıda insan vücudu için faydalarını saydığımız ‘çeçil peyniri sağlıklı mı, zararları var mı’ gibi bir araştırma yapıyorsanız çeçil peyniri, düzenli tüketildiği takdirde insan vücudu için önemli bir mineral ve vitamin kaynağı olduğunu söylemek yanış olmaz.

 

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR