Kars Çakmak Beyaz Peyniri 500 GR
Kars Çakmak Beyaz Peyniri 500 GR

Kars Çakmak Beyaz Peyniri 500 GR

Fiyat : ₺87,50(KDV Dahil)
:

Ürünleri̇mi̇z her bi̇ri̇ ayri ayri özel ambalaj ve paketlemeyle müşteri̇leri̇mi̇ze vakumlanarak kargo esnasinda herhangi̇ bi̇r bozulma ve defarmasyona uğramayacak şeki̇lde pakaetleni̇r.tüm ürünleri̇mi̇z %100 i̇ade garanti̇li̇r.

 

 BEYAZ PEYNİR NASIL SAKLANMALIDIR?

 

Beyaz peynirin, özellikle +2/4 C de, ışıksız ortamda yani buzdolabında saklanması gerekiyor. Peynir hemen tüketilmeyecek ise kendi ambalajında saklanmalıdır. Ambalajı açıldıktan sonra mutlaka saklama kabında veya ambalaj malzemelerine sarılarak korunmalıdır. Aksi takdirde peynir nemini kaybediyor, aroması ve lezzeti azalıyor.

 

Oda sıcaklığında, sofrada, tezgâhta bekletilmiş peynir, ambalajı içindeki buzdolabındaki peynirin içine tekrar katılmamalıdır. Başka bir kapalı ambalaj içinde salamura suyu eklenerek ayrı muhafaza edilmelidir.

 

ÇAKMAK BEYAZ PEYNİRİN FAYDALARI NEDİR 

 

  • Beyaz Peynir’in tarihi oldukça eskilere dayanmaktadır, birtakım kaynaklar koyunun evcilleştirilmeye başlamasıyla beyaz peynir üretiminin aynı zamanlara geldiğini söylemektedir. Bazı kaynaklarda ise, eski zamanlarda hayvan derilerinin besinleri saklamak için kullanıldığını ve tazeliğini korumak amacıyla hayvanın midesinde saklanan sütün midedeki enzimler sebebiyle mayalanarak peynirin oluştuğundan bahsedilir.
  • Peynirin mikrobiyolojik ve yapısal özelliklerinde değişiklik olmaması için +4oC ile +10oC sıcaklıklarda saklanması gerekmektedir.
  • Beyaz peynir tüketimi içerdiği yüksek kalsiyum (Ca) sebebi ile kemik– mineral dengesi açısından oldukça önemlidir, kemiklerin güçlü ve sağlıklı olmasını sağlar. Düşük yağlı ve yüksek kalsiyum içeren bir diyetin kan basıncını düşürdüğü bilinmektedir. Peynir aynı zamanda iyi bir protein ve fosfor kaynağıdır; kalsiyum, protein ve fosfor kemik sağlamlığı ile doğrudan ilişkilidir. Ek olarak kalsiyum tüketiminin kolorektal kanser riskini azalttığı düşünülmektedir. 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR